Що таке електронний тендер

Електронний тендер – це процес відбору пропозицій на поставку послуг, товарів або виконання робіт, який відбувається в конкурентній формі на електронному торговельному майданчику. Учасники відбору заздалегідь ознайомлені з умовами, принципами та термінами, перерахованими в тендерній документації. Вони беруть участь в боротьбі на рівних та справедливих умовах. За підсумками тендера вибирається один переможець, з яким підписують договір на поставку. В такому форматі сьогодні реалізується також необроблена деревина. Докладніше про те, як її купити через публічні аукціони Прозорро можна за посиланням: https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/tehsirovina-dlya-vtp-z-sosni-kupiti-na-onlajn-majdanchiku-tb-ue/.

Якими бувають електронні тендери

Залежно від того, хто є організатором (замовником) закупівлі, тендери бувають двох видів:

  1. Публічні (державні) – замовниками виступають державні організації, а вся інформація про тендер публікується в системі Prozorro. Здійснюються відповідно до норм Закону України «Про державні закупівлі».
  2. Комерційні – замовниками є комерційні організації, які проводять тендер за своїми правилами, відповідно до регламенту електронних майданчиків. Інформація про торги публікується у відкритих джерелах на розсуд організаторів.
  3. Залежно від способу проведення процедури, тендери діляться на наступні:
  4. Відкриті – коли будь-який потенційний постачальник, що довідався про тендер, може подати заявку на участь.
  5. Закриті – коли до участі запрошується тільки певне коло постачальників, які підходять під критерії замовника. Дана процедура можлива не тільки в комерційних, а й в державних закупівлях.

Хто може брати участь в електронних тендерах

Учасником онлайн-торгів може стати будь-яка юридична або фізична особа, яка зареєстрована в Україні, так і не є резидентом. Щоб брати участь в тендері, потенційний постачальник повинен надіслати заповнену заявку на участь у закупівлі, попередньо підготувавши пакет документів, які підтверджують те, що він та його товар підходять під умови тендерної документації.

Також потрібно оплатити участь в державному тендері згідно з встановленими тарифами системи Prozorro. Крім того, учасник тендеру повинен мати цифровий підпис ЕЦП або КЕП для підписання своєї заявки.