Недосконалість системи Прозорро

Насправді система Прозорро показала свої недоліки як у самій системі, так і в нормативних документах, що регламентують її використання. Можна виділити п’ять найяскравіших прикладів. До того, як хтось інший, система була посилена, щоб створити умови для максимальної прозорості процесу закупів. Але ця умова не виконана. 

Пробіли в системі

Насправді проведений та виграний тендер на електронній платформі не є гарантією перемоги. Причини відмови можуть приховувати в самі, на перший погляд, незначні моменти, починаючи від «неправильної» існуючої документації у паперовій формі, закінчуючи спочатку не повідомленими вимогами системи оподаткування учасника-переможця.

Інший суттєвий пробіл – відсутність вимог до формулювання тендеру компанії, що регулюється на законодавчому рівні. Найчастіше той чи інший торг формується таким чином, що або фактично виключає ймовірність суперництва між учасниками.

Логіка процедури аукціонів не сприяє прозорості: правило торгів у обмеженій кількості раундів із фіксацією порядку пропозицій учасників в залежності від їх початково запропонованої ціни, на практиці створює поле для боротьби з конкуренцією боротьба та координація їхніх дій.

Система оплати за участь у процедурі закупівлі робить Прозорро фінансово не привабливим для широкого кола потенційних учасників. Якщо ціна процедури торгів є відносно низькою, то у значній сумі є супутні витрати – від надання всіх запитуваних документів, додаткової купівлі фінансових гарантій для участі.

У реальному часі існує багато сайтів, які виступають як офіційні платформи системи Прозорро. Для них дуже важливо отримати якомога більше величезних сайтів, і в результаті вони постійно борються за вдосконалення системи. Існує сайт, де є безліч інформації про систему. Долучитись до Асоціації та отримувати порції інформації кожного дня може кожен охочий. Для цього достатньо перейти на сайт. На даному сайті можна знайти підтвердження, що у системи все ж існують недоліки.

Крім того, там можна переглянути адреси електронної пошти та посилання на веб-сайти провідних торгових бірж, які діють легально. Якщо ви хочете взяти участь у тендерних закупівлях, обов’язково відвідайте веб-сайт Асоціації «Біржові та електронні платформи» aeaep.com.ua.